bohaterowie wyklęci

edukacyjna gra "Bohaterowie wyklęci"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Bohaterowie wyklęci – gra edukacyjna” finansowanego przez Fundację PZU. Projekt ma na celu:
  • podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej wśród dzieci i młodzieży,
  • zwiększenie wiedzy u dzieci i młodzieży na temat Bohaterów wyklętych walczących o niepodległą Polskę po II Wojnie Światowej oraz
  • kształtowanie postaw i wartości patriotycznych.
W projekcie mogą wziąć udział biblioteki publiczne, szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. W ramach projektu szkoła lub biblioteka otrzyma trzy egzemplarze gry edukacyjnej o Bohaterach wyklętych do wykorzystania przez nauczyciela podczas lekcji wychowawczych oraz lekcji przedmiotowych związanych z historią. Placówka otrzyma również dostęp do strony internetowej z materiałami edukacyjnymi i interaktywnymi oraz możliwość wzięcia udziału w webinariach na temat Bohaterów wyklętych i sposobu korzystania z gry edukacyjnej.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy projektu (nauczyciele, pracownicy bibliotek i uczniowie) będą proszeni jedynie o wykonanie krótkiej ewaluacji online.

Gry planszowe zostaną przekazane w drugiej połowie maja 2023 r. razem z dostępem do strony internetowej oraz materiałów dydaktycznych. Do udziału w projekcie przewidziano 100 placówek. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z ciekawej oferty upamiętniającej bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego walczącego o wolną Polskę.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy pod linkiem:

Zbigniew Szulczyk,
Fundacja Fylion