droga eksperta cz.3

droga ekspertów cz. 3

Witajcie Szanowni Specjaliści! To już ostatni punkt. Po jego wykonaniu wróćcie do szkoły.

Teraz dowiesz się ciekawych rzeczy na temat ważnych miejsc w Twojej okolicy, związanych z ochroną środowiska. Nie wiem czy zdawałeś sobie sprawę, ale do 2012 roku aż 75% ścieków z lewej części Warszawy trafiało wprost do Wisły. Dopiero od niedawna więc dzięki rozbudowie największej oczyszczalni ścieków w Polsce, oraz drugiej na południu Warszawy wszystkie ścieki są oczyszczane. Wejdź na poniższy link i odpowiedź na pytania (możecie korzystać z Internetu szukając odpowiedzi). Możecie otrzymać za to zadanie 4 punkty:

LINK DO ZADANIA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Teraz czekają Cię zadania za dużą ilość punktów 😀

ZDJĘCIE KLASY Z KSIĄŻKAMI „MATEMATYKA NA ZIELONO” 10 PUNKTÓW

Otrzymaliście książki „Matematyka na zielono” wydanej przez Fundację mBank (duża książka z dzieckiem na okładce). Zróbcie zdjęcie klasowe, na którym każdy z was trzyma książkę „Matematyka na zielono”. Do piątku opublikujcie to zdjęcie na stronie internetowej szkoły lub na stronie mediów społecznościowych szkoły z informacją, że wzięliście udział w programie „Matematyka na zielono” finansowanym przez Fundację mBank. Za opublikowanie zdjęcia na stronie internetowej szkoły lub stronie FaceBook szkoły otrzymacie 10 punktów. Jeżeli nie jest możliwe opublikowanie zdjęcia na stronie szkoły, możecie opublikować je na innej stronie internetowej lub FaceBooku. Za każdy taki link otrzymacie 5 punktów (do maksymalnie 10). Jeżeli niektórzy rodzice nie wyrażają zgody na publikację zdjęcia swojego dziecka, może zamalować jego twarz lub zrobić zdjęcie bez tych osób. Do piątku do godziny 23.59 wyślij link ze zdjęciem na maila fundacja.fylion@gmail.com (w tytule maila należy napisać nr szkoły i klasę np. „SP 202 klasa 4a”)

WYKONANIE NAPISU Z MATERIAŁÓW NATURALNYCH 5 PUNKTÓW

Zależenie od tego którą drogę wybraliście na początku wykonacie jedno z poniższych zadań. Otrzymacie za nie 5 punktów:

Wykonajcie z materiałów naturalnych (liście, trawa, gałązki etc.) skrót nazwy Waszej szkoły razem z jej numerem np. „SP 202”, lub „SP 69” lub „SP 119” lub „SP 87” i wyślijcie je do piątku na maila fundacja.fylion@gmail.com (w tytule maila należy napisać nr szkoły i klasę np. „SP 202 klasa 4a”)

Wykonajcie z materiałów naturalnych (liście, trawa, gałązki etc.) napis „Fundacja”, zróbcie zdjęcie i wyślijcie je do piątku na maila fundacja.fylion@gmail.com (w tytule maila należy napisać nr szkoły i klasę np. „SP 202 klasa 4a”)

Wykonajcie z materiałów naturalnych (liście, trawa, gałązki etc.) napis „mBank”, zróbcie jego zdjęcie i wyślijcie je do piątku na maila fundacja.fylion@gmail.com (w tytule maila należy napisać nr szkoły i klasę np. „SP 202 klasa 4a”)

ANKIETA EWALUACYJNA 10 PUNKTÓW

Wykonajcie proszę ankietę dotyczącą waszej oceny konkursu. Wykonajcie ją od razu, ale osoby nieobecne mogą ją zrobić z domu (najpóźniej do piątku). Jeżeli wszyscy uczniowie wykonają zadanie otrzymacie 10 punktów. Jeżeli proporcjonalnie mniej osób wykona ankietę, otrzymacie proporcjonalnie mniej punktów: np. jeżeli będzie 90% odpowiedzi otrzymacie 9 punktów etc. (link do ankiety otrzymaliście w mailu zwrotnym oraz będzie dostępny na stronie internetowej projektu)

LINK DO EWALUACJI

INTERDYSCYPLINARNE ZADANIA EKSPERCKIE 5 PUNKTÓW

Każda z grup poszła jedną z kolorowych dróg specjalizując się w wybranej przez siebie dziedzinie. Teraz jest czas na dzielenie się wiedzą Poniżej znajduje się link do zadań, na które będziecie w stanie odpowiedzieć dopiero, kiedy wymienicie się informacjami z innymi klasami. Za prawidłowe wykonanie ankiety otrzymacie 5 punktów. Ankiety wypełniamy do piątku (link do ankiety eksperta jest dostępny na stronie internetowej projektu do piątku).

LINK DO ZADAŃ EKSPERCKICH

Tabela z punktami do zdobycia w grze:

1 zadanie

2 zadanie

3 zadanie

Zdjęcie klasy z książką „Matematyka na zielono”

Zdjęcie z materiałów naturalnych lub nadających się do
recyclingu

Ewaluacja